Szybkie płytki PVC

FAQ

Czyi wszystkie często zadawane pytania.

Ogólne

Szczeliny montażowe są w dużym stopniu ścisłe (montaż wykonuje się dobijając płytki za pomocą młotka gumowego), ale nie zapewniają 100% szczelności w sytuacjach długo zalegającej na posadzce wody lub intensywnego nawodnienia jak np. w myjniach samochodowych. W normalnym użytkowaniu mikro ilości wody, które mogłyby ewentualnie dostać się pod powierzchnię płytek, odparują w ten sam sposób. Faktura spodu płytek, została wyposażona w specjalne dylatacje, aby wentylacja spodnia była jak najbardziej efektywna.

Tak, płytki proplast nadają się do takiego montażu: pobierają i oddają ciepło, nie wydzielają zapachu, nie odkształcają się.

Tak, płytki bez względu na kolor łączą się ze sobą bez problemu.

Nie. Jak wszystkie masy PVC nasze płytki reagują zmianą elastyczności i twardości na ekstremalne temperatury – zarówno wysokie jak i niskie. Szczególnie dotyczy to silnego nasłonecznienia np. na balkonach eksponowanych na południe.

Tak, do impregnacji płytek w tym celu polecamy preparat PU Antykolor marki Dr.Schutz

Przede wszystkim należy pamiętać o zachowaniu 1 cm przerwy dylatacyjnej do ścian. Do zamaskowania dylatacji można wykorzystać dostępne na rynku listwy przyścienne do paneli podłogowych.

Nie ma takiej potrzeby, jeżeli są to niewielkie nierówności, pęknięcia czy ubytki. Płytki proplast dostosowują się do takich nierówności, np. starych wylewek betonowych.
Duże i głębokie ubytki trzeba uzupełnić, a wysokie “naddania” zeszlifować.

Wystarczy dobrze zamieść lub odkurzyć odkurzaczem podłoże, aby usunąć wszelkie ruchome części.

Nasz produkt objęty jest standardową gwarancję handlową czyli 2 lata, ale ponieważ płytki proplast są wykonane w 100% z PVC, więc realna ich trwałość jest wieloletnia, jak wszystkich mas PVC.

Tak – pobierają i oddają ciepło, nie wydzielają zapachu, nie zmieniają swoich właściwości.

Tak – po posadzce mogą jeździć zarówno wózki widłowe z obciążeniem do 2 ton, jak i ręczne paleciaki

Zamównienia i zwroty

Mniejsze ilości wysyłamy w paczkach do 26 szt. w paczce (do 30kg wagi). Ilości powyżej 200 szt. wysyłamy na euro paletach. Na jedną paletę pakujemy do 450 szt. (50m2) płytek.

To normalne zjawisko, jeśli płytki były wcześniej magazynowane w niskich temperaturach. Po aklimatyzacji w cieplejszym pomieszczeniu i ewentualnie dodatkowym obciążeniu płytki wracają do swojego kształtu. Po montażu posadzki płytki przywierają do podłoża i nie zmieniają swojego kształtu.

Bardzo prosimy, aby przemyśleć potrzeby i zamówić odpowiednią ilość płytek, ponieważ nie przyjmujemy zwrotów. Jeżeli klient ma wątpliwości co do wykonanych obliczeń, chętnie pomagamy i weryfikujemy obliczenia.

Tak, wysyłamy zamówienia “za pobraniem” zarówno w paczkach, jak i paletowe.

Tak, przyjmujemy zamówienia z zagranicy, płatne zarówno w PLN jak i w EUR, na faktury VAT europejskie netto (dla firm z aktywnym NIPem europejskim) oraz oraz brutto (inne firmy, osoby prywatne).

Montaż i demontaż

zachęcamy do zapoznania się z informacjami na naszej stronie dotyczącej montażu

Najważniejsza jest długość i szerokość pomieszczenia Zmierz długość ścian w pomieszczeniu, w którym chcesz położyć szybkie płytki podłogowe PCV Proplast.
Oblicz powierzchnię montażu w m2 i pomnóż x 9 – tyle sztuk plytek przypada na 1 m2. Aby mieć pewność, że cała podłoga zostanie przykryta i nie zabraknie Ci materiału, rekomendujemy zawsze zakup powiększony o 5%. Pozwoli to na swobodne dokonywanie niezbędnych docinek.

Płytki powinno się docinać tak, aby przy montażu zachować 1 cm przerwy dylatacyjnej do ścian, kolumn, występów itp.

Wybieramy zawsze jedną długość ściany i dokładamy kolejne równoległe rzędy płytek. Jeżeli montujemy listwy najazdowe, to najlepiej rozpocząć montaż od ściany wjazdowej i listew. Pamiętaj: jeżeli przy montażu popełniło się błąd, płytki można bez problemu zdemontować i ułożyć na nowo.

Do montażu potrzebujemy:
– miary
– młotka gumowego
– wybranego narzędzia do cięcia – patrz pkt.6

Można montować płytki bez aklimatyzacji, ale płytki zaaklimatyzowane w pomieszczeniu docelowym łatwiej się układa.
Ze względu na elastyczność PVC zalecamy montaż w temperaturze powyżej 15 stopni Celsjusza.

Płytki można  ciąć: piłką do metalu w każdej postaci (ręczną, wyrzynarką z ostrzem drobno zębowym, piłą stacjonarną z tarczą z drobnym zębem), szlifierką kątową z tarczą do PCV, uniwersalną lub do metalu,

Tak – zostawienie dylatacji jest niezbędne. Zostawiamy 1 cm przerwy do ścian, kolumn i itp.

Nie zalecamy stosowania płytek na zewnątrz (tarasy, balkony, podjazdy itp.) ponieważ masy PVC reagują na duże różnice temperatur (nasłonecznienie – mróz), które mogą zmieniać takie cechy jak elastyczność czy kurczliwość materiału

Tak, można dowolnie łączyć płytki w ramach jednego modelu. Często spotykamy się z łączeniem w szachownice, wyznaczaniem pasów najazdowych w różnych kolorach, wyznaczaniem stanowisk itp.

W zależności od funkcji pomieszczenia i wymagań estetycznych można zastosować listy boazeryjne do paneli podłogowych, metalowe kątowniki itp.

Nie zalecamy przyklejania płytek do podłoża. Posadzka przywiera swoim ciężarem (1 m2 płytek waży ok. 10 kg) do podłoża, nie przesuwa się, jest stabilna.

Zalecamy przyklejenie płytek tylko w sytuacjach wyjątkowych: jeżeli wystaje listwa najazdowa na zewnątrz, poza bramę wjazdową; gdy montujemy płytki stopniach schodów, np. przy zejściu do kanału; gdy chcemy zamontować pas płytek na ścianie.
W takich sytuacjach najlepiej użyć kleju technicznego Mamut. 

Nie, to zależy jak rozwiązany jest próg wjazdowy do pomieszczenia – czy jest możliwość i potrzeba montowania listew.

Nowa płytka ryflowana PVC Proplast

podłoga do magazynu szybki remont blacha ryflowanaOdkryj naszą nową płytkę ryflowaną – idealną na każdą halę i magazyn! Zwiększ bezpieczeństwo i estetykę swojej przestrzeni pracy z szybkimi płytkami PVC Proplast. Kup teraz!


This will close in 20 seconds